abramshlimazl (abramshlimazl) wrote in zampolit_ru,
abramshlimazl
abramshlimazl
zampolit_ru

запах гнилого шоколада

23561857_1963391850566488_5567052153020159646_n.jpg
Шалений наступ контрреволюції, самобичування, колотнечі між колишніми союзниками свідчать про те, що ми змінюємось. І що вже навіть не попіл Клааса стукає нам у серце, а все тіло суспільства, тобто свідомої його частини, відкрита рана.
Цілий світ бачив розстріл у прямому ефірі на Майдані, але не варто сподіватися на співчуття. Консумований, комфортний світ європейців не відчув того катарсису і того жаху, що пережили ми. Мені здається, що з часом ми будемо занурюватися у ще більший стрес, бо така природа посттравматичного синдрому. Спершу витіснення жахливих спогадів, а потім болісний приплив.
Ми досі не можемо осягнути масштабів несправедливості, доведеної до абсурду, і такої самої тотальної безкарності.
Навіть більше: жертви винні в тому, що їхні кати не покарані.
Я маю на увазі оці стогони: за що українців вмирали на Майдані, і за що гинуть наші хлопці на Сході. Ніхто, звісно, не визнає, що вони винні у тому, як нам зараз погано живеться при цій нелюстрованій владі. Але наголошувати на тому, що ці смерті даремні, – по суті те саме. І на це ставить зараз ворожа пропаганда, підмінюючи героїв жертвами.
Добровільна саморусифікація, яка відбувається зараз по всій Україні, має в основі своїй страх перед потенційним окупантом.
Жертва вважає, що якщо буде гарно поводитися, їй подарують життя. За нею не прийдуть серед ночі і не внесуть у розстрільні списки.
Я певна, що такі списки існують навіть у Львові. Як це було в 1939 році. Масові зачистки і депортації готувались заздалегідь.
Це не стерлося з пам’яті, це в крові. Безкінечні окупації ХХ століття змушували українців виживати і підлаштовуватись. Я бачила дівочий співаник 1947 року, де поміж українських народних пісень були переписані російські.
Вони не асоціювались з окупацією,ні, їх відділяли від ворога, як відділяють зараз Машу з ведмедями і російський реп українські діти, як дорослі відділяють серіали про російський спецназ від убивць українців на Донбасі.
Хоч ми і не завойовані, і не переможені, але готовність стати жертвою, а не героєм, все ще дуже висока
https://zik.ua/news/2018/02/19/chetverta_richnytsya_maydanu_zhertvy_vynni_u_tomu_shcho_ihni_katy_ne_1268807
Tags: Оц тоц первертоц...
Subscribe

Recent Posts from This Community

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments